Podział środków transportowych

Podział środków transportowych

Transport kolejowy

Środki stosowane powszechnie w transporcie drogowym to przede wszystkim samochody, ale nie tylko standardowo auta wchodzą w skład floty stanowiącej zaplecze techniczne firm logistycznych. Poniżej przytoczymy najbardziejhttp://windmar.com.pl charakterystyczne rodzaje podziałów najpopularniejszych środków transportu.
Wśród środków transportowych najbardziej specyficzne są pojazdy stosowane do przewozu osób, ale także te do transportowania ładunków. Warto zwrócić uwagę także na to, że jest też mowa o rozwiązaniach pośrednich, w tym pojazdach, jakie są przeznaczone do transportowania osób oraz ładunków jednocześnie i mowa tu o towarowo-osobowych pojazdach. Jeżeli natomiast chodzi o przewóz ludzi, to w tym obrębie też wydziela się wewnętrzny dalszy podział na indywidualne środki transportu oraz środki przemieszczania się zbiorowo. Do pierwszej kategorii z wyżej wymienionych zalicza się zwłaszcza motocykle, motory, motorowery oraz rowery, a także klasyczne auta osobowe.

W kontekście drugiej z wyżej wymienionych grup występuje natomiast szereg pojazdów typu busy, autobusy oraz autokary i trolejbusy. Są tam także taksówki i auta ciężarowe. Warto również wyszczególnić pojazdy ciężarowe, które są stosowane do przewozu ładunków rozmaitego typu, w tym pojazdy dostawcze i pojazdy wyspecjalizowane typu ciągniki i pociągi drogowe. Niejak wybrać ubezpieczenie samochodu zapominajmy również o zaprzęgowych pojazdach mechanicznych. Jeszcze inny podział obejmuje natomiast środki transportu takie jak pojazdy silnikowe oraz pojazdy bezsilnikowe do tego naczepy i przyczepy.
Napisane przez: parapety z granitu

Copyright 2020 transport-som.szczecin.pl